مراحل کارشناسی خودروی دست دوم 1

 مراحل کارشناسی خودرو وخرید

کم نیستند کسانی که خرید خودروی دست دوم را به خرید خودرو نو و صفر ترجیح می‌دهند.

این افراد به دلایل مختلف و عمدتاً به سبب دلایل اقتصادی، به دنبال خرید خودرو دست دوم هستند . افت قیمت خودرو دست دوم به نسبت خودرو صفر به مراتب پایین‌تر است و کسی که در طی چند ماه چند بار خودرو تعویض می‌کند بهتر است که به دنبال خرید خودرو دست دوم باشد تا صفر. یا مثلاً با هزینه‌ی کم‌تری به نسبت خرید یک خودروی صفرِ معمولی می‌توان یک خودروی دست دوم با کلاسِ بالا‌تر خریداری کرد.

 

اما آن چیزی که در این بین اهمیت دارد این است که به هنگام خرید خودرو دست دوم، باید از سلامت خودرو دست دوم اطمینان وجود داشته باشد و این نیاز همیشه حس میشود که یک کارشناس خودرو، خودروی مد نظر ما برای خرید را بررسی کند. در ادامه با ما همراه باشید تا با جزئیات مراحل کارشناسی خودرو توسط حافظ خودرو آشنا شوید

درخواست کارشناس خودرو

ابتدا خودروی مد نظر خود را انتخاب نمایید

شما از راههای مختلف مانند جستجو در سایت های اینترنتی یا سایت دیوار می توانید ما را دنبال کنید.

پس از انجام بررسی‌های لازم، خودروی مورد نظر خود را انتخاب نموده و ترجیحا یک بار خودرو رو را از نزدیک و به طور ظاهری ببینید، در بسیاری از معاملات، اگهی و مشخصات درج شده برای خودرو بسیار متفاوت تر از خودرویی هست که به شما نشان داده میشود .

اگر بازدید اولیه را انجام دادید و به این نتیجه رسیدید که خودرو میتواند خودروی مناسبی برای شما باشد و قصد دارید که مراحل کارشناسی خودرو رو طی نمایید، به فروشنده اعلام نمایید که قصد دارید خودرو توسط یک کارشناس خودرو بررسی شود و یکت ماس با حافظ خودرو ، انجام کارشناسی خودرو را هماهنگ نمایید.

جهت حضور کارشناس خودرو در محل با ماتماس بگیرید

مرحله دوم:

ما اهمیت زمان در زندگی شما واقف هستیم. از این رو، در خدمات‌مان تماماً بر روی صرفه‌جویی در زمان و انجام کارها به سریع‌ترین حالت ممکن تأکیدِ بسیار داریم.

بنابراین به هنگام خرید خودرو، اگر با حافظ خودرو تماس بگیرید کارشناس خیلی سریع در محل شما حاضر خواهد شد.، فقط به خاطر داشته باشید که برای انجام کارشناسی خودرو، بهتر است حداقل ۲۰ دقیقه زودتر با ماتماس بگیرید تا  کارشناس با حضوربموقع فرآیند کارشناسی سلامت خودرو را آغاز نماید.

 

کارشناسی حافظ خودرو /کارشناس خودرو

مراحل کارشناسی خودرو:

مرحله سوم:

از مراحل کارشناسی خودرو درمحل – پیش از آن که نحوه‌ی کارشناسی خودرو را توضیح دهیم، کارشناس خودرو در ابتدا می‌تواند با یک نگاه کلی بر اساس شرایط روز، قیمتی حدودی برای خرید خودرو تعیین کند. در واقع تعیین قیمت خودرو توسط کارشناس عمدتاً بر حسب قیمت سال تولید خودرو، برند خودرو، تمیزی خودرو، بیمه، میزان کارکرد خودرو و موارد این قبیل انجام می‌شود.

کارشناسی فنی کارشناس خودرو

نحوه‌ی کارشناسی سلامت خودرو به این صورت است که خودروی شما توسط کارشناس حافظ خودرو هم از لحاظ رنگ خودرو و هم از لحاظ فنی مورد بررسی قرار می‌گیرد. به عنوان مثال، خودرو از لحاظ موتور و گیربکس، آپشن‌ها و تجهیزات جانبی، بدنه و شاسی ارزیابی و بررسی می‌شود. لازم به تاکید مجدد می باشد که کارشناسی رنگ خودرو و تشخیص رنگ خودرو با دقت و وسواس خاصی به وسیله دستگاه ضخامت سنج رنگ دیجیتال، توسط کارشناسان ایمن ران انجام خواهد شدتا به طور کامل رنگ شدگی ماشین مشخص شود. این بخش از کارشناسی شامل درب‌ها، گلگیرهای جلو و عقب، کاپوت، رکاب، سقف و غیره می باشد.

ضمناً این اطمینان را به شما می‌دهیم که کارشناس جهت کارشناسی خودرو از به روز ترین و پیشرفته‌ترین تجهیزات تخصصی تست خودرو استفاده خواهد کرد و با اطمینان می‌توانید به نتایج بررسی او  اعتماد کنید. در آخر ذکر این نکته لازم است که میزان کارکرد واقعی خودرو حتماً از طریق بررسی با دیاگ مشخص خواهد شد.